Najlepsze wczasy i wakacje w Krynicy tylko u nas

Krynica-Zdrój

Krynica-Zdrój to stosunkowo niewielka miejscowość położona w Beskidzie Sądeckim. Usytuowana w dolinie potoku Kryniczanka, otoczona jest przez wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej, Jasiennika. Miejscowość liczy obecnie około 11 500 osób.

Historia miasta sięga I połowy XVI wieku, ale jako miasto funkcjonuje od 1889 roku. W XIX stuleciu stałymi kuracjuszami byli najwięksi polscy pisarze, malarze i poeci, a Krynica była najmodniejszym kurortem elit Polski międzywojennej. I tak jak dzisiaj niezapomniane i tanie wczasy w Bułgarii wybierają tysiące turystów z Polski, tak w owym czasie najbardziej pożądanym miejscem wypoczynku była Krynica.

Krynica-Zdrój jest również znanym od ponad 200 lat uzdrowiskiem górskim. I choć najtańsze apartamenty w Chorwacji są rewelacyjną ofertą wypoczynkową, tak urlop w Krynicy jest doskonałym pomysłem nad podreperowanie swego zdrowia. Takie obiekty miejscowości jak Stare Łazienki Mineralne, Pijalnia Główna czy Nowy Dom Zdrojowy są miejscem, w którym powstawało polskie wodolecznictwa.

Obecnie Krynica jest nowoczesną bazą sanatoryjną. Najlepszy portal z noclegami w Polsce i na świecie prezentuje także zakwaterowanie w okolicach Krynicy. Znajdują się tu renomowane ośrodki odnowy biologicznej, SPA, w których współczesność w sposób harmonijny współgra z tradycyjnymi metodami.