Najlepsze wczasy i wakacje w Krynicy tylko u nas

Krynicki Park Linowy

Krynicki Park Linowy

Sty 28, 2014

Idealnym miejscem na aktywny wypoczynek w Krynicy dla większości osób, zarówno dorosłych jak i dzieci jest Krynicki Park Linowy. Położony jest u stóp Jaworzyny. Ten system przeszkód zawieszonych między drzewami zapewni odpowiednią i bezpieczną dawkę adrenaliny każdemu, kto odważy się spróbować swych sił w pokonywaniu nadziemnych przeszkód.

Park składa się z 81 przeszkód, które tworzą pięć tras zręcznościowych oraz odrębna trasa zjazdowa. Prawdziwy amatorzy naprawdę mocnych wrażeń mogą oddać skok wahadłowy tzw. Big Swing z wysokości 17 metrów. Jeśli ktoś woli nieco mniej emocjonujące „zajęcie” to można powspinać się na ściance wspinaczkowej, na której wytyczono trzy trasy o różnym stopniu trudności. Jest tu także plac zabaw dla najmłodszych oraz trampolina.

Po pełnym dniu emocji istnieje możliwość zorganizowania sobie piknika, w czasie którego można skorzystać z miejsca grillowego. Taką dawkę pozytywnych emocji dla całej rodziny i aktywnie spędzonego czasu w parku linowym można jedynie porównać do tego, co mają do dyspozycji turyści decydujący się na oferty Bułgaria apartamenty, które często zlokalizowane są w pobliżu rewelacyjnych parków wodnych. Coraz częściej tego typu rozrywkę oferuje turystom Chorwacja.

Park Linowy jest także rewelacyjnym miejscem na spotkanie integracyjne czy też imprezy firmowe. Każde takie wydarzenie może być specjalnie zorganizowane i przygotowane przez obsługę parku. Oprócz tego park organizuje zabawy zręcznościowe, turnieje strzeleckie (strzelnica myśliwska, paintball) i wiele innych.

Trasy w Parku Linowym:

Trasa Bąbel- przygotowana z myślą o najmłodszych (dzieci od 3-go roku życia). W całości została zabezpieczona i okryta siatkami. Bez limitu- dzieci mogą się tu bawić do woli.

Trasa Niska- poprowadzona na wysokości 2m nad ziemią, przeznaczona głównie dla osób z lękiem wysokości oraz dzieci od 5 lat. Jej przejście trwa około 20 minut i składa się z 13 przeszkód.

Trasa Średnia- zamocowana nieco wyżej, bo na wysokości 4m nad ziemią. Wymagany wzrost uczestnika to 110cm. Czas przejścia około 35 minut. Tworzy ją 15 przeszkód. Zaprojektowana specjalnie dla osób zaczynających swoją przygodę w parku linowym.

Trasa Wysoka- poprowadzona na wysokości 10m nad ziemią. Wymagany wzrost uczestnika – 135cm. Czas przejścia około 35 minut. Tworzy ją 15 przeszkód. Dla osób, które nie boją się wysokości.

Trasa Etremalna- trasa wymagająca, przeznaczona dla miłośników nieco bardziej ekstremalnych przeżyć. Wymagany wzrost uczestnika to 135cm. Jej przejście zajmuje około 60 minut. Składa się z 19 przeszkód. Niektóre z nich są zamocowane na wysokości 19 metrów nad ziemią.

Trasa zjazdowa- oferuje 6 zjazdów, tzw. tyrolka, na wysokości dochodzącej nawet do 15 metrów nad ziemią. Najdłuższy zjazd ma 120 metrów, a łączna długość zjazdów to 260 metrów.

Ceny biletów zależą od wybranych przez nas tras. I tak za trasę Bąbel, Niską, Zjazdową i Big Swing zapłacimy po 20PLN, Trasa Średnia kosztuje 25PLN, Wysoka 28PLN, a Extreme 35PLN. Istnieje również możliwość wybrania różnych pakietów, dzięki czemu przejście kilku różnych tras jest tańsze niż zakup każdej z osobna.