Najlepsze wczasy i wakacje w Krynicy tylko u nas

Snowparki w Krynicy i okolicach

Snowparki w Krynicy i okolicach

Lut 14, 2017

Krynica-Zdrój z każdym rokiem staje się coraz bardziej atrakcyjna nie tylko dla narciarzy, ale także dla snowboardzistów. Na terenie Krynicy i w bezpośrednim jej sąsiedztwie powstają snowparki przyciągające amatorów nieco bardziej ekstremalnych wrażeń. Są one cały czas modyfikowane i urozmaicane. Zawierają elementy zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych zawodników, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Krynistler Snowpark Jaworzyna Krynicka to jeden z największych tego typu obiektów w kraju. Zlokalizowany jest na trasie nr 6 (1000m). Do obsługi użytkowników snowparku przeznaczona jest kolej krzesełkowa 4-osobowa. Obsługiwany jest przez ekspertów w tej branży – firmy Park Pirates oraz Techramps. W skład snowparku wchodzą elementy jibowe (17 elementów) o różnym stopniu trudności czy wybicia typu skocznia (7 elementów). Ma on ponad 1 kilometr długości i ok. 25m szerokości. W snowparku będą dwie linie przejazdowe. Jedna dla amatorów, początkujących i dzieci. Druga dla snowboardzistów i narciarzy doświadczonych i zaawansowanych. I podobnie jak noclegi na Słowacji można znaleźć w pobliżu snowparków, tak i krynickie snowparki oferują kwatery w niewielkiej odległości. I tak jak tanie apartamenty w Świnoujściu zapewniają komfort, tak i apartamenty krynickie zachwycą najwybredniejszych turystów.

Po drugiej stronie trasy nr 6 ustawione będą tyczki do slalomu. Każdy chętny będzie miał możliwość treningu jazdy na tyczkach, a z myślą o najmłodszych narciarzach i snowboardzistach powstał mały Fun Park. Znajduje się on w górnej części trasy nr 1.

Drugi snowpark jest zlokalizowany przy stacji narciarskiej Arena Słotwiny. Aktualnie snowpark posiada 30 przeszkód jibbowych ustawionych w kilku lajnach o różnym stopniu trudności:

– T-BOX – 6 m
– RAIL – 6 m + 10 m
– T-BOX ŁAMANY 4 + 4 m
– T-TRAPEZ 9 m
– 2 x picnic table
– Drewniany poaljam
– 2 x Rura PCV 8 m
– oraz profesjonalne skocznie 10 m, 5 m, 3 m 

Snowpark jest w całości oświetlony i obsługiwany przez wyciągi : 3-os. krzesełkowy oraz 2-os. orczykowy.